Për mos t’u humbur: Bejtet e tironsve për plehrat e Ramës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:32 30-09-2016 Për mos t’u humbur: Bejtet e tironsve për plehrat e Ramës

Tironsit kanë nisur t’i dedikojnë bejte kryeministrit Edi Rama. Në fakt, duhet thënë se për tironsit, Ramë ka qenë një figurë mjaft e dashur pasi e kanë mandatuar 3 herë rradhazi si kryebashkiak. Megjithatë, për importin e mbetjeve ata janë kundër dhe kanë nisur të krijojnë edhe bejte në rrjetet sociale.

Ja një pikante:

“Plena jon thon për her t'par

masnej thon jon meturina

tashi thon jon lond e par

prit kur t'thon jon omëlsina..”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088329315185547
array(1) { ["section"]=> string(62) "per-mos-t-u-humbur-bejtet-e-tironsve-per-plehrat-e-rames-54611" }