Për mos t’u humbur: Formula për puthje vajzash në vitet ‘70

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:24 09-08-2016 Për mos t’u humbur: Formula për puthje vajzash në vitet ‘70

Nostalgjik sot gazetari Ilir Kadia që sjell “formulën” e puthjes në vitet ’70. Një rrëfim përt mos t’u humbur mbi “formulën” që në ditët e sotme ka ndryshuar kaq shumë...

"I shikon ato katër yje që formojnë një trapez?! Po! Po ato tre ne vazhdim që formojnë një trekendësh me kënd të gjerë?! Po! Të shtatë ata janë Arusha e Madhe! Do të dish Arushën e Vogel?! Po!(Dhe e afron me afër) Atëherë merr 5 herë distancën mes dy yjeve të trapezit drejt veriut dhe... E shikon atë yllin qe ndrit me shume se te tjeret?! Ai eshte Ylli Polar!I fundit I Arushes se Vogel!"
Ajo e ngrinte qafen dhe gushën e bardhë si mjellmë  dhe... e sigurtë që kur të shkonte në shtëpi në mesin e gushës do i kish mbirë nje lulëkuqe...nga puthja jote!
Dhe në oren e Astronomisë do merrte 10 me siguri! Po gusha. Gusha nuk do dukej se një shami si mjegullnaja e Andromjedës do i fshihte shënjat e puthjeve të tua lidhur si varg manushaqesh mavi tek ylli polar i dashurisë së parë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087509155273438
array(1) { ["section"]=> string(63) "per-mos-t-u-humbur-formula-per-puthje-vajzash-ne-vitet-70-49214" }