Për Shën Valentin, Meta shkon në Çorovodë, inaguron investimin e rëndësishëm (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 16:49 14-02-2018 Për Shën Valentin, Meta shkon në Çorovodë, inaguron investimin e rëndësishëm (FOTOT)

Në ditën e Shën Valentinit Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Çorovodës.

Meta mori pjesë në inagurimin e kopshtit të rikonstruktuar me fondet e shtetit të Kuvajtit. Presidenti tha nga Skrapari se fëmijët e Corovodës meritojnë të ëndërrojnë njësoj si fëmijët e Tiranës. I pranishëm në ceremoni dhe ambasadori i Kuvajtit, Fayez Mishari Al-Jassim.

“Të dashur miq, kënaqësi që sot 70 vogëlushë të Çorovodës, falë bujarisë së shtetit të Kuvajtit, kanë një kopsht të rikonstruktuar, plot me ngjyra, si ëndrrat e tyre”, shkruan sakaq Meta në rrjetin social.

s.jpg

s1.jpg

s2.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012711048126221
array(1) { ["section"]=> string(87) "per-shen-valentin-meta-shkon-ne-corovode-inaguron-investimin-e-rendesishem-fotot-110245" }