Për të 6-ën ditë radhazi, aktivistët nuk ndalen përpara parlamentit britanik

Publikuar tek: bota, më 17:51 23-04-2019 Për të 6-ën ditë radhazi, aktivistët nuk ndalen përpara parlamentit britanik

Me shumë se 100 përsona kanë marrë pjesë në protestën përpara parlamentit britanik për të 6-tën ditë radhazi.

Protestuesit i kërkojnë parlamentit britanik që të marrë masa për mbrojtjen e ambjentit dhe reduktimin e mbeturinave plastike të prodhuara në treg.

Në të njëjtën kohë mijëra protestues të tjerë kanë kaluar në rrugët e Londrës dhe kanë bllokuar qarkullimin.

Situata është bërë e ‘nxehtë’ pasi ka pasur shumë incidente me dhunë kundër policëve ndërsa deri tani më shumë se 700 përsona janë arrestuar.

Pritet të shikohet se çfarë ndikimi do kenë këto protesta në parlament.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013397932052612
array(1) { ["section"]=> string(82) "per-te-6-en-dite-radhazi-aktivistet-nuk-ndalen-perpara-parlamentit-britanik-161571" }