“Për të fshehur krimin Mimi dhe gjeneral Trafiku thyejnë kutinë e zezë”

Publikuar tek: politike, më 13:25 10-04-2016 “Për të fshehur krimin Mimi dhe gjeneral Trafiku thyejnë kutinë e zezë”

Akuza të forta nga ish kryeministri Sali Berisha për ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli që sipas tij ka thyer kutinë e zezë të helikopterit që u rrëzua në Shkodër duke u marrë jetën dy pilotëve, për të fshehur krimin.

“Për të fshehur krimin e shëmtuar shtetëror, Mimi dhe gjeneral Trafiku thyejnëe kutinë e zezë!”, nis komentin e tij Berisha.

Qendrimi i plotë i ish kryeministrit:

“Te dashur miq, cdo qytetar i ketij vendi sot duhet te shtroje pyetjen se pse eshte hapur kutia e zeze e helikopterit qe ra nga vec 15 metra lartesi mbi liqen?

Kutia e zeze eshte projektuar per te rezistuar edhe shperthime nga lartesi shume te medha, ajo ka rezistuar dhe eshte gjetur e pademtuar dhe ne avionet e e rrezuar me raketa apo valixhe tritoli ose e rene ne mijera metra thellesi te detit. Por ne vendin e korrupsionit me te larte qeveritar ne bote, kutia e zeze cahet dhe hapet per te zhdukur provat e korrupsionit qeveritar qe coi ne krim shteteror me jetet e dy piloteve.

Kjo eshte bere vetem e vetem me urdher te Edi Rames. Ky eshte nje turp dhe krim makaber qeveritar i Edi Rames dhe banditeve te tij! sb”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091710090637207
array(1) { ["section"]=> string(75) "per-te-fshehur-krimin-mimi-dhe-gjeneral-trafiku-thyejne-kutine-e-zeze-37307" }