‘Për të shkulur flokët’, deputetja Majlinda Halili nuk di as të lexojë (VIDEOJA belbëzuese nga KUVENDI e gruas që zëvendësoi BASHËN)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:39 17-10-2019 ‘Për të shkulur flokët’, deputetja Majlinda Halili nuk di as të lexojë (VIDEOJA belbëzuese nga KUVENDI e gruas që zëvendësoi BASHËN) Kreu i PD, Lulzim Basha

Zonja që shikoni e dëgjoni në këtë video është deputete në Kuvendin e Shqipërisë.

Ajo quhet Majlinda Halilaj, nga Tirana, dhe është gruaja që zëvendësoi në Kuvend Lulzim Bashën pasi ky i fundit vendosi të djegë mandatin e tij dhe gjithë grupit të PD.

Majlinda në fjalën e mbajtur sot në seancën plenare nuk ka mundur dot të lexojë as atë që kishte shkruar, raporton neësbomb.al.

Kjo ishte hera e parë që ajo fliste në Parlament dhe siç mund ta dëgjoni, më shumë ka belbëzuar se sa ka folur.

Deputeja është njëherazi vajza e kryetarit të Partisë Reformatore Demokratike, Skënder Halilaj.

CV-ja e deputetes është shumë e varfër dhe e gjitha konsiston në sa më poshtë:

Emri: Majlinda

Atësia: Skënder

Mbiemri: Halilaj

Datëlindja: 26.12.1977

Vendlindja: Tiranë

Arsimi: I lartë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073659420013428
array(1) { ["section"]=> string(134) "per-te-shkulur-floket-deputetja-majlinda-halili-nuk-di-as-te-lexoje-videoja-belbezuese-nga-kuvendi-e-gruas-qe-zevendesoi-bashen-182486" }