Perandori i Japonisë uron Ilir Metën President, ky është mesazhi i plotë

Publikuar tek: politike, më 13:26 25-07-2017 Perandori i Japonisë uron Ilir Metën President, ky është mesazhi i plotë

Perandori i Japonisë, Akihito ka uruar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta për marrjen e detyrës.

Në një telegram urimi, Perandori i Japonisë Akihito thekson se: “Me rastin e marrjes nga ana e Shkëlqesisë Suaj të zyrës së lartë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, kam kënaqësinë e madhe t’ju dërgoj urimet e mia më të mira e të sinqerta si dhe përgëzimet e përzemërta për suksesin dhe lumturinë e Shkëlqesisë Suaj si dhe për mbarësinë e përparimin e popullit të vendit tuaj”, - shkruhet në mesazhin e urimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025893926620483
array(1) { ["section"]=> string(77) "perandori-i-japonise-uron-ilir-meten-president-ky-eshte-mesazhi-i-plote-87287" }