‘Përballë COVID-it pa drejtim dhe në kaos organizativ’, Vasili thirrje të fortë: Dështimi ka shkaktuar dëme ndaj shëndetit publik, qeveria të ikë

Publikuar tek: politike, më 13:52 14-08-2020 ‘Përballë COVID-it pa drejtim dhe në kaos organizativ’, Vasili thirrje të fortë: Dështimi ka shkaktuar dëme ndaj shëndetit publik, qeveria të ikë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar mbi situatën që po përballet vendi nga Covid-19, duke thënë se qeveria ka dështuar në menxhimin e situatës dhe se duhet të largohet.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Vasili shkruan se pandemia ka vetëm një mekanizëm për ta përballuar që është organizimi. Vasili shprehet se qeveria po humb kohë me VIDEO pa mesazh.

Sipas Vasilit dështimi i menaxhimit ka shkaktuar tërmetin më të rëndë ndaj shëndetit publik dhe jetës së njerëzve.

Postimi i plotë:

Perballe COVID-it pa drejtim dhe ne kaos organizativ, qeveria te ike!

Pandemia ka vetem nje mekanizem perballimi- ORGANIZIMIN.

Ç'organizimi dhe shpikjet e dites kjo eshte historia qeverise ne perballjen me COVIDIN-in.

Qeveria humb kohe pa fund me VIDEO pa mesazh, me krijim sensibilitesh artificiale dhe pa shenjestruar problemin ne zemer te tij.

Mbrojtja e armates mjeksore dhe perforcimi i saj si dhe dekoncentrimi i ndihmes mjeksore per COVID ne rrethe dhe Qendra shendetesore sipas gravitetit te rasteve eshte HAPI numer 1 per te perballuar nje beteje te gjate e te veshtire.

Krijimi i nje logjistike mjeksore dhe asaj mbeshtetese te bollshme siguron eficience dhe eviton panikun,zemerimin e demotovimin ne sherbimin spitalor

Testim gjurmim trajtimi si VIA MAESTRA kerkon burime njerezore dhe logjistike qe ishin teresisht te realizueshme.

Veprime te qarta dhe te thjeshta dhe zero propagande kjo duhej te udhehiqte veprimet.

Qeveria zgjodhi me ndergjegje rrugen e gabuar.

Vetem nje qeveri profane si kjo behet pre e iluzionit se Pandemia mbyllet ne pak jave dhe kjo do te shfaqej si shpetimtarja e madhe.

Edi Rama dhe qeveria jane sot nen akuze.

Sugjerimet profesionale ndaj qeverise si dhe propozimet ishin pa fund me shkrim, me ze e me figure.

Qeveria zgjodhi ti perbuze e refuzoje ne emer te qellimit te mbrapsht politik per te nxjerre perfitim politik nga Pandemia.

Deshtimi ka shkaktuar termetin me te rende ndaj shendetit publik dhe jetes se njerezve.

Koha per te dhene llogari ka ardhur dhe hapi i pare eshte largimi i qeverise.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010313034057617
array(1) { ["section"]=> string(147) "perballe-covid-it-pa-drejtim-dhe-ne-kaos-organizativ-vasili-thirrje-te-forte-deshtimi-ka-shkaktuar-deme-ndaj-shendetit-publik-qeveria-te-ike-217117" }