Përballë Hafizit dhe Hoxhës, kush është kandidatja e re në garë për rektor në Universitetin e Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 05-07-2020 Përballë Hafizit dhe Hoxhës, kush është kandidatja e re në garë për rektor në Universitetin e Tiranës Artan Hoxha, Kozeta Sevrani dhe Mimoza Hafizi

Prf.Dr Kozeta Sevrani nga fakulteti i Ekonomisë është kandidatja e re që i bashkohet garës për rektor në Universitetin e Tiranës.

Sevrani do të jetë përballë Artan Hoxhës (nga Fakulteti i Drejtësisë), Mimoza Hiafizit ( nga Shkencat e Natyres), të cilët janë kandidatët e vetëm për postin e rektorit.

Sipas kryetares së KIZ deri më tani janë regjistruar 70 aplikantë për anëtarë të senatit dhe 3 kandidatë në garë për rektor.

Zgjedhjet do të mbahen më 30 korrik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089700222015381
array(1) { ["section"]=> string(107) "perballe-hafizit-dhe-hoxhes-kush-eshte-kandidatja-e-re-ne-gare-per-rektor-ne-universitetin-e-tiranes-212880" }