Përballen me gjykatën 2 gratë që akuzohen për vrasjen e vëllait të diktatorit Kim Jong-un

Publikuar tek: bota, më 09:47 01-03-2017 Përballen me gjykatën 2 gratë që akuzohen për vrasjen e vëllait të diktatorit Kim Jong-un

Dy gratë të cilat akuzohen për vrasjen e Kim Jong-nam vëllait të liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un janë përballur me gjyatën.

Doan Thi Huong nga Vietnami dhe Siti Aisyah nga Indonezia, akuzohen që i kanë hedhur një lëng vdekjeprurës në fytyrën e Jong-nam në aeroportin e Malajzisë më 13 shkurt.

‘Daily mail’ bën me dije se ata u paraqitën në gjykatë në kryeqytetin e Malajzisë, të mbrojtura nga forcat speciale të policisë dhe nëse shpallen fajtore do të dëniohën me vdekje, por deri tani asnjë nga të akuzuartat nuk ka pranuar fajësinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Do të jem gjithmonë vetëm, s’mund të kem fëmijë”, 22-vjeçarja tregon dramën që i shkaktuan dietat (Foto)
Protestat, Donald Trump detyrohet të shtyjë vizitën në Londër »
Article Logic
Execution time: 0.010155916213989
array(1) { ["section"]=> string(95) "perballen-me-gjykaten-2-grate-qe-akuzohen-per-vrasjen-e-vellait-te-diktatorit-kim-jong-un-70338" }