Përballja e Taulantit dhe Granitit, kryefjalë e mediave të huaja

Publikuar tek: sport, më 21:38 09-06-2016 Përballja e Taulantit dhe Granitit, kryefjalë e mediave të huaja

Përballja e Taulant dhe Granit Xhakës në Kampionatin Europian është kryefjalë e mediave të huaja kur analizojnë ndeshjen e 11 qershorit.

Media e njohur e futbollit, Goal.com është e fundit ndër kryesoret që theksin kryesor e vë në përballjen historike mes dy vëllezërve, që do të jetë e para në historinë e një Kampionati Europian. Dueli mes tyre zë gjithashtu pjesën kryesore të artikullit, si dhe i bëhet një historik i shkurtër zgjedhjes së dy futbollistëve për të zgjedhur dy Kombëtare të ndryshme për të përfaqësuar.

Shqipëria dhe Zvicra do të zbresin në fushë më 11 qershor në orën  21:00, në ndeshjen e parë të tyre në Grupin A.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041181802749634
array(1) { ["section"]=> string(69) "perballja-e-taulantit-dhe-granitit-kryefjale-e-mediave-te-huaja-43022" }