Përballja me Shqipërinë, Italia i befason të gjithë më këtë formacion që do të hedh në “Loro Boriçi”

Publikuar tek: sport, më 21:59 07-10-2017 Përballja me Shqipërinë, Italia i befason të gjithë më këtë formacion që do të hedh në “Loro Boriçi”

Data 9  po afron, dhe përballja e shumëpritur Shqipëri-Itali do të mbush shkallët e stadiumit “Loro Boriçi”.

Vetëm 2 ditë para kësaj përballje të fundit për këto eleminatore, trajneri i Kombëtares italiane, Ventura është shprehur se, do të provojë ta fitojë këtë ndeshje edhe pse tashmë është e sigurt që do të luaj “play-off” për t'u kualifikuar.

Por duke qenë se rëndësia e kësaj ndeshje është zbehur disi dhe Ventura ka preferuar që të bëjë ndryshime në formacion. Kështu nga minuta e parë për “axurrët” pritet të shohim lojtarë si Parolo, Crisante apo Eder që nuk kanë qenë titullar stabël në këto eleminatore.

Sipas medieve italiane ky do të jetë formacioni që do të hedh në fushë Ventura:

Formacioni i Italisë: Buffon; Zappacosta, Bonuçi, Chiellini, Darmian; Cristante, Parolo; Candreva, Immobile, Eder, Insigne.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027660846710205
array(1) { ["section"]=> string(103) "perballja-me-shqiperine-italia-i-befason-te-gjithe-me-kete-formacion-qe-do-te-hedh-ne-loro-borici-95102" }