Përçahet koalicioni LAA, Pacolli bashkohet me Ramush Haradinajn

Publikuar tek: rajon, më 13:46 04-09-2017 Përçahet koalicioni LAA, Pacolli bashkohet me Ramush Haradinajn

Rrahim Pacolli , Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Kosova e Re, ka konfirmuar se sot kanë prishur marrëveshjen parazgjedhore me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Pacolli tregoi se sot pas takimit me LDK kanë ndarë përfundimisht rrugët e asaj që njihej si koalicion parazgjedhor LAA.

Ai në një prononcim për Telegrafin tha se për hapat e mëtejmë dhe koalicionet tjera do të vendosë partia. “Partia do të vendosë shumë shpejt për hapat e mëtejmë”, tha Pacolli. Ndryshe, sot gjatë ditës kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka zhvilluar një takim me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ditë e rëndësishme për Greqinë, pritet miratimi i këstit të radhës prej 800 milion euro
SHBA dhe Gjeorgjia stërvitje të përbashkët pranë kufirit rus »
Article Logic
Execution time: 0.013086080551147
array(1) { ["section"]=> string(68) "percahet-koalicioni-laa-pacolli-bashkohet-me-ramush-haradinajn-91128" }