Përcaktoni personalitetin tuaj në bazë të formës së thonjve

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:05 20-04-2015 Përcaktoni personalitetin tuaj në bazë të formës së thonjve

Për shekuj me radhë njerëzit janë përpjekur që të gjejnë se si mund të dallohet personaliteti i njeriut. Studimet kanë pasur si qëllim që ta gjejnë përgjigjen te pjesë të ndryshme të fizikut dhe së fundmi janë veçuar format e thonjve si mënyrë për të identifikuar personalitetin e njeriut.

1. Thonj vertikalisht të gjatë

Ju jeni një romantik i vërtetë. Njerëzit ju duan dhe ju jeni të shoqërueshëm. Keni imagjinatë të çuditshme, por të mrekullueshme.

2. Thonj të gjerë horizontalisht

Jeni i rrmbyeshëm por i mprehtë dhe mendimtar i thellë. Mund të dalloni shumë mirë të vërtetën nga gënjeshtra dhe për këtë arsye jeni edhe këshillues i mirë. Ju nuk i thoni njerëzve atë që duan të dëgjojnë, por atë që duhet të dëgjojnë. Pavarësisht natyrës impulsive, njerëzit ju respektojnë për ndershmërinë tuaj.

3 dhe 4. Thonj në formë veze

Jeni shumë i lumtur, paqësor, lini shpejt pas krahëve ngjarje të caktuara. Pëlqeni t’i bëni gjërat në një mënyrë të veçantë, rrallë bëni atë që po bën shumica. Dëgjoni ndjenjat tuaja dhe shpesh nuk merrni më të mirën për veten.

5. Thonjtë katrorë

Jeni një lider i lindur. Keni një qëndrim serioz, por të gjallë duke i dhënë momenete argëtimi dhe kënaqësie njerëzve përreth jush.

6 dhe 7. Thonj trekëndorë

Ju jeni i zgjuari i shumicës. Jeni e reja dhe brilanti ndaj të tjerët kërkojnë perfeksionin nga ju. I sillni idetë e reja më shpejt se shumica. Njerëzit që ju takojnë hipnotizohen nga ju.

8. Thonj në formë bajameje

Jeni të sinqertë, miqësor dhe besnik. Jeni i sjellshëm por të vendosur kur është e nevojshme. Njerëzit kalojnë kohë me ju sepse gjeni të mirat tek ata. Jeni të mirë në zgjidhjen e situatave të vështira.

9. Thonj në formë shpate

Jeni shpeshherë maja e shpatës. Jeni ambicioz, keni qëllimet tuaja dhe nuk ndaleni deri sa t’i përmbushni ato. Ambicia juaj është shpesh ngjitëse.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072681903839111
array(1) { ["section"]=> string(64) "percaktoni-personalitetin-tuaj-ne-baze-te-formes-se-thonjve-9262" }