Përçarje në stafin e Trump, i ikën sekretari i shtypit

Publikuar tek: bota, më 17:54 21-07-2017 Përçarje në stafin e Trump, i ikën sekretari i shtypit

Sekretari i shtypit i presidentit Donald Trump, Sean Spicer ka dhënë dorëheqjen pasi ka kundërshtuar emërimin e Trump nga Anthony Scaramuci si drejtor i komunikimit, njofton rrjeti amerikan NBC.


Një burim i afërt në  Shtëpinë e Bardhë për NBC, ka konfirmuar se Sekretari i shtypit Spicer dhe Trump janë takuar mes tyre dhe kanë vendosur që të ndërpresin marrëdhëniet.

Ndërkohë vendimi ende nuk është zyrtarizuar nga shefi i stafit të Trump, Reince Priebus dhe këshilltari i lartë Steve Bannon dhe në ditëty në vijim priten zhvillome lidhur me këtë histori. /newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjidhet përfundimisht misteri i Trekëndëshit të Bermudës, 1 mijë jetë të humbura aty
20-vjetori i vdekjes së Lady Dianës, ja si do të përkujtohet »
Article Logic
Execution time: 0.0089490413665771
array(1) { ["section"]=> string(59) "percarje-ne-stafin-e-trump-i-iken-sekretari-i-shtypit-86907" }