Përdhunimi në Kavajë, FLASIN PRINDËRIT E TË DASHURIT të 13 vjeçares: Si është e vërteta

Publikuar tek: aktualitet, më 22:59 05-02-2019 Përdhunimi në Kavajë, FLASIN PRINDËRIT E TË DASHURIT të 13 vjeçares: Si është e vërteta

Në emisionin ‘Dritare’ me Rudina Xhungën  po diskutohet rreth ngjarjes së rëndë në Kavajë, ku përgjatë katër muajve 8 minorenë të shkollës ‘Rilindja’ përdhunuan vajzë 13-vjeçare, duke e shantazhuar me një video intime.

Pas një diskutimi të gjatë, kanë  reaguar prindërit  e djalit i cili cilësohet si i dashuri i viktimës.

Përmes  një mesazhi, prindërit shprehen se djali i tyre i dënuar, por në arrati ndodhet në gjendje të rëndë psikologjike.  Ata e mohojnë faktin se djali është i dashuri I vajzës dhe shprehen se gjërat janë shumë ndryshe nga çfarë raportojnë mediat.

‘ E respektuar gazetare un qe po te shkr jam prindi i djalit qe mungon. do te thoja qe djali im nuk eshte i dashuri i vajzes dhe shume nga ato qe keni thene nuk jan ashtu kur dolem nga komisariati na u tha avokatet do ju njoftojne dhe djali im nuk di as gje ca po ndodh eshte i renduar shume psikologjikisht po sa te ndjehet me mire do perballet me gjithçka gjerat jan shume me ndryshe’, thuhet në mesazh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0047359466552734
array(1) { ["section"]=> string(92) "perdhunimi-ne-kavaje-flasin-prinderit-e-te-dashurit-te-13-vjecares-si-eshte-e-verteta-151725" }