Përdhunoi 25 vajza të mitura, ekzekutohet dënimi me VDEKJE për biznesmenin e fuqishëm

Publikuar tek: bota, më 14:14 05-06-2019 Përdhunoi 25 vajza të mitura, ekzekutohet dënimi me VDEKJE për biznesmenin e fuqishëm Zhao Zhiyong

Zhao Zhiyong, 49-vjeçari biznesmen kishte abuzuar dhe përdhunuar 25 vajza brenda vitit të fundit dhe për këtë u ekzekutua ditën e djeshme në Kinë, sipas Daily Mail.

Ai u arrestua pas denoncimeve masive të vajzave të mitura të cilat e akuzuan për përdhunim.

Zhao Zhiyong ishte një biznesmen mjaft i suksesshëm dhe kishte një pasuri prej me shumë se 8 milion dollarësh. 49-vjeçari u akuzua për 33 raste përdhunimi nga të cilat ai u shpall fajtor për 25 dhe kjo mjaftoi që gjykata ta dënonte me vdekje. Ligji në Kinë e lejon dhe kështu ai u ekzekutua në qytetin e Kaifeng.

Tani viktimat do të marrin një shumë nga 10 deri në 15 mijë dollarë pasi gjykata ka vendosur që të dëmshpërblehen.

62017589_2673966919345197_8936205678721105920_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097470283508301
array(1) { ["section"]=> string(91) "perdhunoi-25-vajza-te-mitura-ekzekutohet-denimi-me-vdekje-per-biznesmenin-e-fuqishem-167039" }