Përdhunojnë në grup dhe vrasin 27-vjeçaren, nënat e djemve: Të dënohen, kemi edhe vetë vajza

Publikuar tek: bota, më 18:36 01-12-2019 Përdhunojnë në grup dhe vrasin 27-vjeçaren, nënat e djemve: Të dënohen, kemi edhe vetë vajza Policia indiane inspekton vendin e krimit makabër

Një veterinere është përdhunuar dhe më pas është vrarë në qytetin indian të Hyderabad. Ngjarja shkaktoi zemërime dhe protesta të mëdha.

Mijëra vetë protestuan jashtë stacionit policor në qytet.

Trupi pjesërisht i djegur i vajzës u gjet pasi ajo u zhduk të mërkurën. Policia tha se 27-vjeçarja u përdhunua në grup para se të vritej. Katër burra janë arrestuar në lidhje me ngjarjen.

Nënat e dy prej tyre kërkuan ndëshkimin e tyre nëse shpalleshin fajtorin për përdhunimin dhe vrasjen e vajzës.

“Ti japin çfarëdo dënimi. Kam edhe unë vajzë gjithashtu,”-tha një prej nënave për The Press Trust of India.

Vajza u largua nga shtëpia me biçikletë rreth orës lokale 18:00 të mërkurën, pasi kishte një vizitë mjekësore.

Ajo kontaktoi familjen më vonë duke i thënë se ju ishte shpuar goma e biçikletës dhe se një shofer kamioni i kishte ofruar ndihmë.

Përpjekjet për të kontakuar me të më vonë ishin të pasuksesshme dhe u gjet e vdekur një ditë më pas në një rrugë nga një shitës qumështi.

Dhunimi dhe përdhunimi i grave mbetet i lartë në Indi pavarësisht protestave të mëdha.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013229131698608
array(1) { ["section"]=> string(96) "perdhunojne-ne-grup-dhe-vrasin-27-vjecaren-nenat-e-djemve-te-denohen-kemi-edhe-vete-vajza-188013" }