Përdhunuan 14 vjeçaren, vëllezërit lirohen pasi paguajnë 1,200 kg grurë

Publikuar tek: bota, më 22:12 10-05-2016 Përdhunuan 14 vjeçaren, vëllezërit lirohen pasi paguajnë 1,200 kg grurë Foto ilustruese

The Independent

Dy vëllezër të cilët dyshohet se kanë përdhurnuar një 14 vjeçare në një provincë të Pakistanit, janë lënë të lirë pasi kanë paguar kompensimin prej 1,200 kilogram grurë.

Mustaq Mangrio dhe Suleman Mangrio dyshohet se përdhunuan 14 vjeçaren në fshatin Umer Kot por policia nuk ndërmori asnjë veprim.

Një letër e Komisionit të të Drejtave të Njeriut në Azi thekson se përdhunimi u provua nga mjekët e spitalit dhe policia mbajti një raport. Megjithatë, letra thotë se policia nuk ndërmori asnjë veprim tjetër kundër vëllezërve duke i lënë ata ta zgjidhin çështjen me anë të traditës vendase të quajtur Jirga. Tradita thotë se përdhunuesit e dyshuar do të lihen të qetë nëse paguajnë 1,200 kilogram grurë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook fshehu lajmet e Republikanëve, Senati i kërkon shpjegime
Si i shpëtoi qeni ushtarët britanikë nga sulmi i ISIS, mediat ndërkombëtare jehonë lajmit »
Article Logic
Execution time: 0.0095920562744141
array(1) { ["section"]=> string(76) "perdhunuan-14-vjecaren-vellezerit-lirohen-pasi-paguajne-1-200-kg-grure-40083" }