Përdhunuan katër vajza minorene, arrestohen tre shqiptarë dhe dy marokenë

Publikuar tek: bota, më 20:08 28-02-2019 Përdhunuan katër vajza minorene, arrestohen tre shqiptarë dhe dy marokenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku katër vajza minorene janë mbajtur të mbyllura.

Mbi to është abuzuar për tre orë nga pesë djem, tre prej tyre shqiptarë dhe dy marokenë.

Ngjarja ka ndodhur më 14 korrik të vitit të kaluar ndërsa pesë të rinjtë, dy prej të cilëve minorenë, u arrestuan mëngjesin e sotëm nga policia.

Të arrestuarit kishin qenë nën ndikimin e drogës dhe alkoolit, i kishin mbyllur më pas minorenet në një dhomë dhe i kanë mbajtur aty për tre orë nën kërcënimin se do ti ‘hidhnin nga dritarja’.

Akuzat e ngritura ndaj tyre janë  dhunë seksuale në grup dhe  lëndim dhe rrëmbim personi, ndërsa mbi dy minorenët do të rëndojnë edhe akuzat për mbajtje dhe shitje të lëndëve narkotike.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012499094009399
array(1) { ["section"]=> string(79) "perdhunuan-kater-vajza-minorene-arrestohen-tre-shqiptare-dhe-dy-marokene-154633" }