Përditësimi më i madh i Google Earth sjell harta 3D dhe ture interaktive rreth planetit

Publikuar tek: bota, më 16:54 18-04-2017 Përditësimi më i madh i Google Earth sjell harta 3D dhe ture interaktive rreth planetit

Pas dy vitesh, Google Earth ka sjellë disa risi që e bëjnë aplikacionin më interesant dhe argëtues.

Një nga risitë më interesante është se Google Earth thashmë është i aksesueshëm nga faqja e uebit pa qenë nevoja për të patur aplikacion në PC apo smartfon.

Përditësimi tjetër janë hartat 3 dimensionale të disa qyteteve, parqeve, ndërtesave ikonike dhe rezervave natyrore, të cilat tashmë shfaqen me më cilësi më të lartë.

wrtw345t34t4yjujj.jpg

Një risi tjetër është “Voyager” që ju lejon të ndiqni guida interaktive turistike të shoqëruara me informacione interesante dhe video 360 gradë. Rreth 20 mijë vende në botë kanë "Kartat e Dijes", me informacion dhe kuriozitete rreth tyre. Mund ta provoni duke klikuar këtu: Google Earth!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bie në koma pasi lind fëmijën e parë, rikthehet në jetë dhe takon të bijën pas 8 vitesh
Shpërthim i fuqishëm në një katedrale, raportohet për shumë viktima »
Article Logic
Execution time: 0.01159405708313
array(1) { ["section"]=> string(93) "perditesimi-me-i-madh-i-google-earth-sjell-harta-3d-dhe-ture-interaktive-rreth-planetit-75598" }