Përdorimi i Facebook, mësoni vendin e frikshëm ku renditet Shqipëria

Publikuar tek: aktualitet, më 08:31 27-03-2018 Përdorimi i Facebook, mësoni vendin e frikshëm ku renditet Shqipëria

70-80 % e shqiptarëve janë përdorues të rrjetit social Facebook.

Sipas Internet World Stat për vitin 2017, ndër 1,932,024 përdorues të internetit, 1,400,000 janë përdorues të një llogarie Facebook. Shqiptarët renditen të 7-tët në Europë dhe të 2-tët në Ballkan, pas malazezëve. Maqedonia, Greqia, kanë rreth 60-70 % të përdoruesve në popullatë, ndërsa Kosova, Serbia, Bosnja e Hercegovina dhe Kroacia kanë nivel më të ulët përdorimit, rreth 50-60%. Në nivelin më të lartë, në të cilin edhe shqiptarët gjenden, bën pjesë edhe Irlanda, Britania dhe Portugalia.

Facebook u konfirmua rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018, të marra nga Alexa dhe përpunuar nga Il Sole.

tabele.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tarifa e Rrugës së Kombit, përplasje Kosovë - Shqipëri
Hodhi në erë me tritol lokalin e tij, ARSYEJA pse e bëri PRONARI do t’ju habisë »
Article Logic
Execution time: 0.01137900352478
array(1) { ["section"]=> string(74) "perdorimi-i-facebook-mesoni-vendin-e-frikshem-ku-renditet-shqiperia-114662" }