Përfaqësuesja e Kosovës nisë stërvitjen në Gjermani, përgatitet për miqësoren

Publikuar tek: sport, më 19:48 01-06-2016 Përfaqësuesja e Kosovës nisë stërvitjen në Gjermani, përgatitet për miqësoren

Përfaqësuesja e Kosovë ka zhvilluar sot pasdite seancën e parë stërvitore në Gjermani për miqësoren kundër Ishujve Faroe.

Trajneri Albert Bunjaki u përqendrua fillimisht në stërvitje të lehta me kombinime tekniko-taktike. Sipas ekipit mjekësor të përfaqësueses, gjendja e futbollistëve është mjaft e mirë, ndërsa për t’i ndjekur stërvitjet ishin edhe kreu e FFK-së, Fadil Vokrri, nënkryetarët Agim Ademi e Bekim Haxhiu, anëtarët e KE-së Bakir Burri, Vjollcë Krasniqi dhe Xhelal Broja si dhe kryetari i Federatës së Futbollit Shqiptar për klubet shqiptare të Gjermanisë Ruzhdi Statovci bashkë më shumë bashkëatdhetarë tanë në Frankfurt.

Sonte në mbrëmje  do të ketë mbledhje me futbollistët ku do të bashkëbisedohet për rregullat e lojtarëve, ndërsa nesër pasdite do të mbahet strërvitja e radhës para ndeshjes me Ishujt Faroe, që luhet të premten më 3 qershor në orën 20:00.

Sipas organizatorit të ndeshjes Nuhi Mehmeti interesimi për këtë ndeshje është jashtëzakonisht i madh.

010616kosovastervitje1.jpg

010616kosovastervitje2.jpg

010616keffk.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.060316801071167
array(1) { ["section"]=> string(82) "perfaqesuesja-e-kosoves-nise-stervitjen-ne-gjermani-pergatitet-per-miqesoren-42158" }