Përfitimet nga konsumi i një gote vere çdo ditë, sidomos për diabetikët

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:25 07-05-2015 Përfitimet nga konsumi i një gote vere çdo ditë, sidomos për diabetikët

Një gotë vere çdo ditë ka rezultuar që është curative për shëndetin e njeriut dhe sidomos për të sëmurët me diabet. Veçanërisht nëse ajo konsumohet në ngjyrë të kuqe, do t’i ndihmojë më shumë diabetikët, sipas kërkuesve amerikanë dhe izraelitë.

Sipas tyre, konsumimi i moderuar e verës së kuqe ul rrezikun kardio-metabolik, pra shanset për sëmundje të zemrës dhe goditje në tru.

Ata nuk kanë arritur ende në një përfundim nëse jodiabetikët përfitojnë njësoj si diabetikët nga konsumimi çdo ditë i një gote vere, pasi në fund të fund të fundit ajo mbetet alkool. Pavarësisht përfitimeve shëndetësore nga konsumimi i alkoolit efektet anësore si shtimi në peshë do të jetë evident.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026233911514282
array(1) { ["section"]=> string(76) "perfitimet-nga-konsumi-i-nje-gote-vere-cdo-dite-sidomos-per-diabetiket-10595" }