Përfituan miliona euro nga mashtrimet, Gjykata e Tiranës merr vendim për punonjësit e arrestuar të Fondacionit ‘Besa’

Publikuar tek: aktualitet, më 15:33 22-08-2019 Përfituan miliona euro nga mashtrimet, Gjykata e Tiranës merr vendim për punonjësit e arrestuar të Fondacionit ‘Besa’ Filial i Fondacionit ''Besa''

Gjykata e Tiranës caktoi masat e sigurisë për 6 punonjësit e Fondacionit ‘’Besa’’, të cilët u ndaluan pasi kishin mashtruar klientë të ndryshëm me kredi fiktive duke përfituar 3.7 milionë €.

Dy prej të ndaluarëve u dënuan me ‘’arrest shtëpie, ndërsa katër të tjerëve iu caktua dënimi ‘’arrest me burg’’.

Përkatësisht, lista me dënimet e dhënë sot për punonjësit e Fondacionit ‘’Besa’’ është si më poshtë:

-Esmeralda Vaso dhe Matildo Domi (arrest shtëpie)

-Albana Imami, Orkida Driza, Blerina Kanani dhe Mihal Hanxhari (arrest me burg).

LEXO: BANDA E VAJZAVE TË FONDACIONIT BESA, SI MASHTRUAN ME KREDITË, PËRFITUAN 3.7 MILION EURO

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007256031036377
array(1) { ["section"]=> string(121) "perfituan-miliona-euro-nga-mashtrimet-gjykata-e-tiranes-merr-vendim-per-punonjesit-e-arrestuar-te-fondacionit-besa-176032" }