Përflitej për një lidhje me princeshë Dianën, Covid-19 i merr jetën ish-presidentit francez

Publikuar tek: bota, më 13:52 03-12-2020 Përflitej për një lidhje me princeshë Dianën, Covid-19 i merr jetën ish-presidentit francez

Ish-presidenti francez Valéry Giscard d’Estaing ka ndërruar jetë në moshën 94-vjeçare pasi u infektua me koronavirus.

Ish-udhëheqësi ishte përfolur edhe për një lidhje të mundshme me Princeshën Diana. Ai ka shërbyer në ushtrinë e Lirë Franceze që ndihmoi në çlirimin e Francës gjatë Luftës së Dytë Botërore.  

Giscard d’Estaing ishte i njohur më së shumti në Mbretërinë e Bashkuar për lidhjen e tij të pretenduar me Princeshën Diana. Giscard dha divorcin me pëlqim të ndërsjellë, legalizoi abortin dhe uli moshën e votimit në 18 vjeç nga 21 vjeç.

Para 6 muajsh, në maj, Z. Giscard d’Estaing u akuzua për ngacmimin e Ann-Kathrin Stracke, një gazetare 37-vjeçare pa pëlqimin e saj. Ajo iu drejtua prokurorisë dhe bëri publik rastin e saj për ngacmim seksual.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasësi serial që vrau 90 gra duke i mbytur, vizatoi në burg fytyrat e viktimave të tij
Shpërthen një depo në Britani, raportohet për shumë viktima, 10 ambulanca dhe 1 helikopter në vendngjarje »
Article Logic
Execution time: 0.010196924209595
array(1) { ["section"]=> string(97) "perflitej-per-nje-lidhje-me-princeshe-dianen-covid-19-i-merr-jeten-ish-presidentit-francez-230035" }