Performanca fantastike e Ermonela Jahos në “Royal Opera” të Madridit

Publikuar tek: kulture-art, më 21:55 17-04-2015 Performanca fantastike e Ermonela Jahos në “Royal Opera” të Madridit

Ermonela Jaho ka mahnitur sot publikun e Madridit me performancën e saj fantastike në “Royal Opera” të kryeqytetit spanjoll.

Sopranoja shqiptare me famë botërore ka performuar në skenë veprën gjigande të Giuseppe Verdit “La Traviata”, duke emocionuar të pranishmit në sallë. Performanca e radhës e Jahos do të jetë në Paris, ku do të performojë “Madama Butterfly”.

Ermonela Jaho vijon të performojë me sukses në skenat më të njohura botërore, duke ngritur kështu lart emrin e Shqipërisë dhe të shqiptarëve. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026703119277954
array(1) { ["section"]=> string(71) "performanca-fantastike-e-ermonela-jahos-ne-royal-opera-te-madridit-9065" }