Përfshihet në flakë nënstacioni elektrik, mbteten pa drita qyteti i Kukësit dhe 6 njësi administrative

Publikuar tek: ekonomi, më 08:44 28-07-2017 Përfshihet në flakë nënstacioni elektrik, mbteten pa drita qyteti i Kukësit dhe 6 njësi administrative

Kanë mbetur pa energji elektrike një pjesë e qytetit të Kukësit dhe 6 ish-komuna.

Shkak është bërë dëmtimi i nënstacionit Rexhepaj, pasi u përfshi nga flakët e zjarrit gjatë natës.

Sipas OSHEE pa drita kanë mbetur pjesërisht qyteti i Kukësit si dhe ish-komunat Tërthore, Topojan, Shishtavec, Bicaj, Ujëmishtë dhe Shtiqen.

Grupet e OSHEE janë në vendngjarje duke punuar prej dy orësh, ndërsa nevojitet të paktën dhe 1 orë për riparimin e dëmit. 

20428007_10210530581002801_1898908924_n.jpg

20496224_10210530580642792_1211479884_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096359252929688
array(1) { ["section"]=> string(107) "perfshihet-ne-flake-nenstacioni-elektrik-mbteten-pa-drita-qyteti-i-kukesit-dhe-6-njesi-administrative-87597" }