Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, shkak batanija elektrike

Publikuar tek: aktualitet, më 11:45 07-01-2017 Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, shkak batanija elektrike

Një batanije me ngrohje elektrike, e lënë në prizë gjatë natës, u bë shkak për rënien e një zjarri në një banesë në rrugën Ali-Demi në kryeqytet.

Fatmirësisht, ndërhyrja në kohë e zjarrfikëses bëri të mundur shuarjen e flakëve dhe shpëtimin e familjarëve, raporton tvklan. Si pasojë e zjarrit pati vetëm dëme materiale.

Shërbimi Zjarrëfikës këshillon qytetarët të bëjnë kujdes në këto ditë të acarta, duke mos i lënë në prizë pajisjet elektrike nëpër dhoma, gazin hapur etj. Ndërsa për çdo problem, mund të njoftoni në numrat 128 dhe 112.

1-13-933x445.jpgzjarr.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Urdhri i dytë i Ministrisë së Shëndetësisë: Ja kur do hapen çerdhet, kopshtet, shkollat dhe universitetet
Pas mbylljes së shkollave, qeveria merr vendim edhe për prindërit »
Article Logic
Execution time: 0.010760068893433
array(1) { ["section"]=> string(69) "perfshihet-nga-flaket-banesa-ne-tirane-shkak-batanija-elektrike-64841" }