Përfshihet nga flakët një karburant në autostradën Tiranë-Durrës, rrezikohen çisternat

Publikuar tek: aktualitet, më 16:35 14-02-2015 Përfshihet nga flakët një karburant në autostradën Tiranë-Durrës, rrezikohen çisternat

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një pikë karburaniti ditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Karburanit është në pronësi të kompanisë “Elda” dhe në vendngjarje mbërritën mjetet zjarrfikëse dhe policia.

Zjarri rrezikoi të përhapej edhe në çisternat e karburantit që ndodhen aty pranë, duke krijuar një situatë të rrezikshme por falë ndërhyrjes së zjarrfikësve është bërë e mundur që të shuhen flakët

Gjithashtu nga policia është bërë edhe evakuimi i banorëve dhe punonjësve të bizneseve që ndodheshin aty pranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitet një bankë te stacioni i trenit
Parkingjet/ Bashkia e Tiranës e vendosur, inspektorët nisin rrethimin Bashkia: Rezidentët nuk do paguajnë »
Article Logic
Execution time: 0.012629985809326
array(1) { ["section"]=> string(90) "perfshihet-nga-flaket-nje-karburant-ne-autostraden-tirane-durres-rrezikohen-cisternat-3339" }