Përfshirja e administratës në fushatë, ministria e Arsimit nis verifikimin për 3 raste

Publikuar tek: aktualitet, më 08:31 31-05-2017 Përfshirja e administratës në fushatë, ministria e Arsimit nis verifikimin për 3 raste

Ministria e Arsimit ka nisur verifikimin e 3 rasteve të dyshuara në drejtoritë rajonale arsimore se administrata publike është përfshirë në takimet elektorale.

MAS ka ngritur një grup pune për të vërtetuar nëse punonjës të drejtorisë rajonale në Librazhd, Telelenë dhe Kolonjë ka patur shkelje të tilla.

Konkretisht, verifikimet kanë nisur për drejtuesen e zyrës arsimore në Librazhd, Eglantina Zeqo, zyrës arsimore në Kolonjë, Ermal Zylfo dhe në Telepelenë Shkëlqim Imera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndjekje si në film te Zogu i Zi, policia sqaron ç'kishte bërë i riu nga Tropoja
Punonin turn i tretë në fabrikën e këpucëve, në mëngjes 7 gra përfundojnë në spital »
Article Logic
Execution time: 0.010812044143677
array(1) { ["section"]=> string(91) "perfshirja-e-administrates-ne-fushate-ministria-e-arsimit-nis-verifikimin-per-3-raste-80626" }