Përfundojnë ndeshjet, “Neymar show” fiton përballë Bayern, një autogol shpëton nderin e Barçës në Portugali

Publikuar tek: sport, më 22:10 27-09-2017 Përfundojnë ndeshjet, “Neymar show” fiton përballë Bayern, një autogol shpëton nderin e Barçës në Portugali

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme të Uefa Champions League.

Në total në 7 ndeshjet e mbrëmjes janë shënuar plot 22 gola, ndërsa dhe 3 gola të tjerë u shënuan në sfidën e mbasdites mes Karabakut të Ansi Agollit dhe Romës.

Në sfidat e mbrëmjes spikat humbja e Bayernit të Mynihut përballë Paris SG me rezultatin 3-0, pas golave të Dani Alves, Cavanit dhe Neymarit.

Në ndeshjet e tjera Juventusi arriti të mundë 2-0 Olimpiakosin, Çelësi fitoi në minutat e fundit  me Atletikon 2-1, ndërsa Manchester United shkatërroi 4-1 Cska-në e Moskës. Barcelona mori një fitore të vuajtur në Portugali përballë Sportingut. 

Rezultatet e plota në të gjitha ndeshjet:

Basel 5 - 0 Benfica

CSKA Moscow 1 - 4 Manchester United

Anderlecht 0 - 3 Celtic

Paris Saint Germain 3 - 0 Bayern Munich

Qarabag FK 1 - 2 Roma

Atletico Madrid 1 - 2 Chelsea

Juventus 2 - 0 Olympiacos

Sporting CP 0 - 1 Barcelona

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007174015045166
array(1) { ["section"]=> string(109) "perfundojne-ndeshjet-neymar-show-fiton-perballe-bayern-nje-autogol-shpeton-nderin-e-barces-ne-portugali-93926" }