Përfundojnë të gjitha ndeshjet, ja si është renditja e 6 skuadrave në grupin e Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 22:07 09-10-2017 Përfundojnë të gjitha ndeshjet, ja si është renditja e 6 skuadrave në grupin e Shqipërisë

Mbrëmjen e sotme janë mbyllur ndeshjet eleminatore në grupe për në Kampionatin Botëror, “Rusi 2018”.

Në grupin G, ku ishte Shqipëria e para skuadër që ka siguruar një biletë për në botëror është Spanja.

Më pas në vend të dytë me 23 renditet Italia, e cila do të luaj “paly of” për të luftuar për një biletë për në “Rusi 2018”. Pas dy skuadrave kampione bote, në vend të tretë në grupin G renditet Shqipëria me 13 pikë.

Më poshtë kombëtares sonë renditen Izareli me 12 pikë, Maqedonia me 11 pikë dhe Lihteshtejni në vend të fundit me asnjë pikë.

Kjo fushatë eleminatoresh është ndër më të mirat e Shqipërisë ku për herë të tretë kemi arritur në kuotën e 13 pikëve. 

Screenshot_25.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.51960301399231
array(1) { ["section"]=> string(94) "perfundojne-te-gjitha-ndeshjet-ja-si-eshte-renditja-e-6-skuadrave-ne-grupin-e-shqiperise-95311" }