Përfundojnë zgjedhjet në Korçë, Partia Demokratike zgjedh kryetarin (EMRI)

Publikuar tek: politike, më 17:51 25-11-2018 Përfundojnë zgjedhjet në Korçë, Partia Demokratike zgjedh kryetarin (EMRI) Andrea Mano, kryetar i PD Korçë

Ka përfunduar procesi i zgjedhjes së kryetarit të ri të Partisë Demokratike në Korçë, proces që ka nisur prej disa ditësh të mbahet në të gjitha rrethet.

Në krye të bluve të Korçës është rizgjedhur për një mandat katër vjeçar Andrea Mano. Në votime morën pjesë 274 delegatë ndërsa Mano u shpall fitues me 249 vota kundrejt vetën 19 votave të kandidatit tjetër.

Pjesëmarrja në votime ishte 70.6%,ndërsa Mano u konfirmua fitues me një shumicë dërrmuese, përkatësisht 90.9% të votave të delegatëve.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01195502281189
array(1) { ["section"]=> string(78) "perfundojne-zgjedhjet-ne-korce-partia-demokratike-zgjedh-kryetarin-emri-142832" }