Përfundon derbi i parë Partizani- Tirana, rezultati: 1-0 (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:05 03-10-2015

Përfundon derbi i parë Partizani 1 - 0 Tirana. Pjesa e parë u mbyll pa gola ndërsa në pjesën e dytë Partizani mundi të shënojë duke siguruar fitoren.

8:45 -Dyndje e madhe tifozësh dhe festë e çmendur vjen nga stadiumi “Qemal Stafa”. Ky pritet të jetë një derbi edhe mes trajnerëve Sulejman Starova dhe Shkëlqim Muça. 

Formacionet zyrtare PARTIZANI: Hoxha, Ibrahimi, Bicaj, Krasniqi, Kalari, Batha, Daja, Trashi, Fejzullahu, Mazrekaj, Sukaj; Trajner: Sulejman Starova. TIRANA: Frashëri, Hoxhallari, Karan, Muça, Smajli, Teqja, Karabeci, Vucaj, Gilman Lika, Fukui, Bakaj; Trajner: Shkëlqim Muça.

Gjyqtarët e ndeshjes janë Lorenc Jemini, Rejdi Avdo dhe Ermal Bajushi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vritet komandanti i FNSH, Çako, Çipa e Qato nisen drejt Shkodrës, rrethohet autori
Rrethohet shtëpia e autorit që vrau komandantin e FNSH »
Article Logic
Execution time: 0.012315034866333
array(1) { ["section"]=> string(65) "perfundon-derbi-i-pare-partizani-tirana-rezultati-1-0-video-22267" }