Përfundon derbi Tirana-Partizani, kryeqyteti mbetet sërish i kuq

Publikuar tek: sport, më 21:07 29-09-2019 Përfundon derbi Tirana-Partizani, kryeqyteti mbetet sërish i kuq

Mbyllet derbi mes Tiranës dhe Partizanit. Të kuqtë vijojnë dominimin ndaj Tiranës që fitojnë edhe në sfidën e sotme.

Pjesa e parë nis mirë për Tiranën që ka shumë raste për shënim me Cale dhe Hasanin, por nga ana tjetër, Partizani është shumë cinik, dy goditje në portë dhe dy gola.

Corderio dhe Solomon me kokë ndëshkojnë Tiranën.

Në pjesën e dytë Tirana provon të reagoi me Hasanin që rihap ndeshjen, por në fund është sërish Partizani që del fitues nga derbi dhe në këtë mënyrë kryeqyteti mbetet sërish i kuq pasi Tirana nuk thyen dot sërish mallkimin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01706600189209
array(1) { ["section"]=> string(70) "perfundon-derbi-tirana-partizani-kryeqyteti-mbetet-serish-i-kuq-180229" }