Përfundon hetimi për Fjolla Morinën, dosja kalon për gjykim, prokuroria kërkon pushim të çështjes për biznesmenin dhe shoferin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 29-10-2020 Përfundon hetimi për Fjolla Morinën, dosja kalon për gjykim, prokuroria kërkon pushim të çështjes për biznesmenin dhe shoferin

Ka përfunduar hetimi për Fjolla Morinën, ndërsa dosja ka kaluar për gjykim.

Bëhet me dije se prokuroria do kërkojë pushim çështje për dy shoqëruesit e saj, Fisnik Syla e Fitim Muja.

Këngëtarja u arrestua më 18 shtator në pikën kufitare të Morinës, pasi u kap me dy armë me vete. Kujtojmë që këngëtarja po udhëtonte me një makinë tip 'Audi' ndërsa i është gjetur një armë në çantë dhe një në bagazh.

Së bashku me këngëtaren u arrestuan edhe biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim Muja, të cilët po udhëtonin me të.

Prokuroria dha masën ‘arrest shptëpie’ për këngëtaren dhe shoqëruesit e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama kap gafën Bashën dhe ‘qesh me lot’: Mos vdeksh kurrë se nuk më zhgënjen asnjëherë (VIDEO)
Shqipëria kalon 20,000 të infektuar me COVID, 493 viktima në 8 muaj pandemi »
Article Logic
Execution time: 0.0069270133972168
array(1) { ["section"]=> string(131) "perfundon-hetimi-per-fjolla-morinen-dosja-kalon-per-gjykim-prokuroria-kerkon-pushim-te-ceshtjes-per-biznesmenin-dhe-shoferin-225641" }