Përfundon kriza politike në Kosovë, Haradinaj merr mandatin nga Hashim Thaçi

Publikuar tek: rajon, më 15:53 07-09-2017 Përfundon kriza politike në Kosovë, Haradinaj merr mandatin nga Hashim Thaçi

Pas një kalvari mëse tre mujor, ditën e sotme ka përfunduar kriza politike në Kosovë.

Pas marrëveshjes së arritur mes PAN dhe AKR, Ramush Haradinaj ka marrë nga presidenti Thaçi mandatin për të formuar qeverinë e re.

Lajmin e ka bërë të ditur Hashim Thaçi përmes një statusi në rrejtet sociale ku thotë se ka përcaktuar Ramush Hardainjn si mandatar për qeverinë e re.

“Duke u bazuar në kompetencat e mia kushtetuese, përmes një dekreti kam caktuar z. Ramush Haradinajn mandatar për formimin e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës, i propozuar nga ky koalicion”, shkruan Thaçi.

Më poshtë statusi i plotë i Hashim Thaçit:

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhbllokohet situata, Kadri Veseli rizgjidhet Kryetar i Kuvendit të Kosovës
Pasi mori mandatin nga Thaçi, reagon Haradinaj: I nderuar nga përgjegjësia e madhe »
Article Logic
Execution time: 0.013129949569702
array(1) { ["section"]=> string(81) "perfundon-kriza-politike-ne-kosove-haradinaj-merr-mandatin-nga-hashim-thaci-91498" }