Përfundon mbledhja e LSI, Luan Rama del me një kërkesë të prerë: Të shkarkohen këto 2 zyrtare

Publikuar tek: politike, më 15:12 30-01-2018 Përfundon mbledhja e LSI, Luan Rama del me një kërkesë të prerë: Të shkarkohen këto 2 zyrtare

Në përfundim të mbeldhjes së LSI, zv/kryetari i kësaj force politike Luan Rama ka kërkuar shkarkimin e Kryeprokurores së Përgjithshme Arta Marku dhe ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Kjo kërkesë e Ramës vjen se pasojë e ekstradimit të Nezar Setit në Itali.

Më herët Rama ka thënë se ekstradimi i Seitit është bërë në kundërshtim me ligjin procedurial penal të Republikës së Shqipërisë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010272979736328
array(1) { ["section"]=> string(98) "perfundon-mbledhja-e-lsi-luan-rama-del-me-nje-kerkese-te-prere-te-shkarkohen-keto-2-zyrtare-108491" }