Përfundon numërimi për partitë në Cërrik, kryeson PS ndjekur nga LSI

Publikuar tek: politike, më 19:53 23-06-2015 Përfundon numërimi për partitë në Cërrik, kryeson PS ndjekur nga LSI

Ka përfunduar procesi i numërimit për partitë politike në Bashkinë e Cërrikut, çka do të përcaktojë edhe numrin e këshilltarve në bashki. Partia Socialiste kryeson me 3708 vota (24%) e ndjekur nga Lëvizja Socialiste për Integrim me 2794 vota (18%).

Partia Demokratike ka arritur të marrë 15%, 2337 vota, si dhe PDIU, 1062 vota apo 7%.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008681058883667
array(1) { ["section"]=> string(73) "perfundon-munerimi-per-partite-ne-cerrik-kryeson-ps-ndjekur-nga-lsi-14470" }