Përfundon numërimi për Këshillin Bashkiak në Korçë, kryeson PS me 36%

Publikuar tek: politike, më 00:59 24-06-2015 Përfundon numërimi për Këshillin Bashkiak në Korçë, kryeson PS me 36%

Ka përfunduar numërimi i votave për partitë politike në Korçë me në krye Partinë Socialiste e cila ka siguruar 36.6% të votave.

Partia Socialiste ka marrë 15725 vota e ndjekur nga Partia Demokratike me 9898, 23.07% vota dhe Lëvizja Socialiste për Integrim me 6797 vota apo 15.04%. Ndërsa vazhdon numërimi i votave për këshilltarët e Bashkive në shumë qytete, në Shkodër dhe Malësinë e Madhe vijon ende numërimi i votave për kryetar Bashkie.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090889930725098
array(1) { ["section"]=> string(73) "perfundon-numerimi-per-keshillin-bashkiak-ne-korce-kryeson-ps-me-36-14489" }