Përfundon numërimi për partitë në Elbasan, ASHE me 35 këshilltarë, APPD me 16

Publikuar tek: politike, më 23:04 24-06-2015 Përfundon numërimi për partitë në Elbasan, ASHE me 35 këshilltarë, APPD me 16

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në Elbasan për Këshillin Bashkiak. Partia Socialiste kryeson me 27% të votave e ndjekur nga Partia Demokratike me 21% të votave dhe Lëvizja Socialiste për Integrim me 17% të votave.

Në bazë të numrit të votave, Partia Socialiste ka fituar 16 këshilltarë, Partia Demokratike 13 këshilltarë dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, 10 këshilltarë. Koalicioni Aleanca për Shqipërinë Europiane me 66% të votave do të përfaqësohet nga 35 këshilltarë, ndërsa Aleanca Popullore për Punë dhe Dinjitet me 30% të votave ka 16 këshilltarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00996994972229
array(1) { ["section"]=> string(81) "perfundon-numerimi-per-partite-ne-elbasan-ashe-me-35-keshilltare-appd-me-16-14579" }