Përfundon pas 3 orësh seanca te Krimet e Rënda, Tahiri sërish me “arrest shtëpie”

Publikuar tek: barometri, më 07:28 16-05-2018 Përfundon pas 3 orësh seanca te Krimet e Rënda, Tahiri sërish me “arrest shtëpie”

Ka përfunduar pas thuajse 3 orësh seanca te Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Gjykata rrëzoi kërkesën e avokatit Maks Haxhia për heqjen e masës së sigurisë “arrest shtëpie” për Tahirin.

Kështu Saimir Tahiri do të vazhdojë të jetë nën “arrest shtëpie”. Sakaq, avokati i tij Maks Haxhia tha se nuk ka asnjë provë të re ndaj klientit të tij dhe asgjë që mund ta implikojë në trafik droge. Haxhia pohoi se do e apelojë vendimin e sotëm aq kohë sa s'ka prova e fakte që vërtetojnë akuzat ndaj ish-ministrit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025305986404419
array(1) { ["section"]=> string(85) "perfundon-pas-3-oresh-seanca-te-krimet-e-renda-tahiri-serish-me-arrest-shtepie-120909" }