Përfundon pas 6 golash Irlandë-Danimarkë, zbulohet e kualifikuara e radhës në Kampionatin Botëror

Publikuar tek: sport, më 23:29 14-11-2017 Përfundon pas 6 golash Irlandë-Danimarkë, zbulohet e kualifikuara e radhës në Kampionatin Botëror

Ka përfunduar me rezultatin e thellë 1-5, ndeshja mes Irlandës dhe Danimarkës, e vlefshme për “play-offin” e Botërorit.

Ishin Irlandezët ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Duffys, por më pas pësuan 5 gola, duke i humbur totalisht shanset.

Pas kësaj fitoreje Danimarka kualifikohet për në Botërorin “Rusi 2018”.

Ndeshja e parë mes dy ekipeve përfundoi me rezultatin 0-0.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024237871170044
array(1) { ["section"]=> string(102) "perfundon-pas-6-golash-irlande-danimarke-zbulohet-e-kualifikuara-e-radhes-ne-kampionatin-boteror-99594" }