Përfundon pas dy orësh takimi VV-LDK, nuk ka shenja për marrëveshje

Publikuar tek: rajon, më 19:02 27-01-2020 Përfundon pas dy orësh takimi VV-LDK, nuk ka shenja për marrëveshje Albin Kurti, Isa Mustafa

Ka përfunduar takimi i radhës mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që zgjati më shumë se dy orë.

Në përfundim të takimit, palët janë larguar të heshtur, pa treguar nëse është arritur ndonjë marrëveshje për formimin e qeverisë.

Tashmë është e qartë, ajo që kërkojnë palët. Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, pak para takimit deklaroi se kërkon postin e Kryetarit të Kuvendit, ku aktualisht është caktuar Glauk Konjufca, por Lëvizja Vetëvendosje nuk tërhiqet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082449913024902
array(1) { ["section"]=> string(73) "perfundon-pas-dy-oresh-takimi-vv-ldk-nuk-ka-shenja-per-marreveshje-193320" }