Përfundon raporti për lëkundjet në Zharrëz: Të ndalohet injektimi i ujit teknologjik

Publikuar tek: aktualitet, më 22:17 08-02-2017 Përfundon raporti për lëkundjet në Zharrëz: Të ndalohet injektimi i ujit teknologjik

Pas ankesave të banorëve për lëkundje të herëpashershme në fshatin Zharrëz, ministria e Energjitikës ka ngritur një grup të posaçëm pune i cili ka dalë në disa përfundime. Sipas ministrisë së Energjisë dhe Industrisë grupi ka vendosur të kërkojë ndalimin e injektimit të ujit teknologjik në puset gëlqerorë në Zharrëz e të përdorë mënyra të tjera pa dëmtuar mjedisin.

Po ashtu drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile do të marrë masa të menjëhershme për sistemimin e përkohshëm të banorëve që u janë dëmtuar shtëpitë nga lëkundjet e tokës, shkruan oranews.

Kompania Albpetrol do të finalizoje blerjen e 3 sizmiomarrësve shtesë në bashkëpunim me IGJEUM. Si përfundim do të caktohet një ekspert teknik ndërkombëtar i pavarur për të përcaktuar shkakun e lëkundjeve por edhe për të propozuar një zgjidhje për teknologjinë e nxjerrjes së naftës nga toka sipas standardeve ndërkobëtare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria merr vendimin, përforcohen rregullat për transportin publik. Këto janë ndryshimet e reja në bileta që duhet t'i dini
Prostituta 21-vjeçare, Ambra, e kontaktuar edhe nga deputetë: "Do shkojmë te shefi se paguan mirë" »
Article Logic
Execution time: 0.01004695892334
array(1) { ["section"]=> string(89) "perfundon-raporti-per-lekundjet-ne-zharrez-te-ndalohet-injektimi-i-ujit-teknologjik-68148" }