Përfundon shkolla e parë në Durrës e financuar nga donatorët evropianë, Ahmetaj: Gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 21-01-2021 Përfundon shkolla e parë në Durrës e financuar nga donatorët evropianë, Ahmetaj: Gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja (FOTO)

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka lajmëruar përfundimin e shkollës së parë të financuar nga donatorët evropianë.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Ahmetaj shkruan se shkolla profesionale Hysen Çela në Durrës, pjesë e projektit EU4Schools të Bashkimit Europian në kuadër të procesit të Rindërtimit, në zbatim nga UNDP, është gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja.

"Përfundoi edhe shkolla e parë e financuar nga donatorët evropianë!

Shkolla profesionale Hysen Çela në Durrës, pjesë e projektit #EU4Schools të Bashkimit Europian në kuadër të procesit të Rindërtimit, në zbatim nga UNDP, është gati për të mirëpritur 1370 nxënës në ambientet e reja, të riparuara për të ofruar kushtet më optimale të mësimit dhe sipas parimeve “Building Back Better”, të sigurisë, rezistencës ndaj tërmetit, aksesibilitetit, eficencës energjetike etj, që tregojnë dukshëm diferencën si ishte dhe si është sot!" shkruan Ahmetaj.

SHkolla_1.jpg

shkjola_2.jpg

shkola_3.jpg

shkola_4.jpg

shkola_5.jpg

shkola_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau kunatën dhe e hodhi në ferra pranë liqenit të Sharrës, dënohet me burg përjetë Dashamir Xhepa (HISTORIA)
“Po të isha në Shqipëri do të të kisha rrahur”, shqiptari qëllon me grushta derën në pamundësi për të dhunuar gruan në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.013202905654907
array(1) { ["section"]=> string(145) "perfundon-shkolla-e-pare-ne-durres-e-financuar-nga-donatoret-evropiane-ahmetaj-gati-per-te-mirepritur-1370-nxenes-ne-ambientet-e-reja-foto-235862" }