Përfundon takimi, Berisha 50 minuta në zyrën e Ilir Metës

Publikuar tek: politike, më 15:38 15-02-2018 Përfundon takimi, Berisha 50 minuta në zyrën e Ilir Metës

Ka përfunduar takimi përmbyllës për sot i preisdentit Ilir Meta me Sali Berishën, i thirrur nën cilësinë e ish-presidentit të vendit.

Takimi mes tyre mësohet se ka zgjatur rreth 50 minuta në ambientet e presidencës.

Ky takim vjen pas kërkesës së ministrisë së Punëve të Jashtme të premten mbrëma, ku Ditmir Bushati ka kërkuar plotfuqishmërinë për nisjen e marrëveshjes së re detare me Greqinë.

Takimet kanë nisur që prej ditës së djeshme, ku Meta ka zhvilluar një takim konsultiv me të gjithë ish-presidentët, përfshirë Bujar Nishanin, Alfred Moisiun, Rexhep Meidanin, Bamir Topin.

Nuk dihet ekzaktësisht se çfarë është diskutuar mes tyre, por takimi ka zgjatur më shumë se takimet e Metës me ish-presidentët e mëparshëm, lidhur me marrëveshjen për kufijtë detarë mes Shqipërisë dhe Greqisë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011474132537842
array(1) { ["section"]=> string(63) "perfundon-takimi-berisha-50-minuta-ne-zyren-e-ilir-metes-110351" }