Përfundon takimi ‘kokë më kokë’ mes Bashës dhe Idrizit, çfarë u diskutua në selinë blu

Publikuar tek: politike, më 19:17 22-02-2021 Përfundon takimi ‘kokë më kokë’ mes Bashës dhe Idrizit, çfarë u diskutua në selinë blu Idrizi - Basha

Përfundon pas 2 orësh takimi në selinë blu, mes kryetarit të PDIU, Shpëtim Idrizi dhe kreut demokrat Lulzim Basha.

Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se Shpëtim Idrizi i ka prezantuar Bashës emrat që ai sugjeron që të jenë në listën e opozitës së bashkuar që do të konkurojë për të marrë qeverinë pas 25 prillit.

Opozitës së bashkuar i kanë mbetur 2 ditë për të regjistruar në KQZ listën e koalicioneve. 27 shkurti është afati i fudnit që KQZ i ka dhënë partive politike për t’u regjistruar.

Përsa i përket Mediut, u zhvillua një takim sot në selinë blu, por jo me Bashën, me zyrtarë të tjerë. Ende nuk ka një marrëveshje mes PD dhe PR.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përdornin emrin dhe logon e tyre për anketime, denoncimi i OSBE: Ne nuk bëjmë sondazhe, do të ndjekim rrugën ligjore për këtë organizatë
“Shqiptarët do votojnë me shpata”, Braçe i kthehet Metës: Kemi një jetë që votojmë me letër e laps, pse këtë herë me shpata? »
Article Logic
Execution time: 0.012750864028931
array(1) { ["section"]=> string(90) "perfundon-takimi-koke-me-koke-mes-bashes-dhe-idrizit-cfare-u-diskutua-ne-seline-blu-239820" }