Përfundon votimi i PD në Dibër, votojnë mbi 50% e anëtarësisë, s’kualifikohen 2 kandidatë (EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 19:10 26-09-2020 Përfundon votimi i PD në Dibër, votojnë mbi 50% e anëtarësisë, s’kualifikohen 2 kandidatë (EMRAT)

Ka përfunduar votimi i anëtarësisë së PD në Dibër për përzgjedhjen e kandidatëve që do të vazhdojnë në fazën tjetër të procesit.

Në degën e Dibrës votuan 50% e anëtarësisë, ndërsa në atë të Matit 60%.

Nga burimet bëhet e ditur se janë eleminuar nga hara 2 kandidatë të degës s ëDibrës, Agron Qoku dhe Bajram Balliu.

Këta janë kandidatët që kalojnë në fazën tjetër:

KANDIDATËT E DIBRËS

1.XHEMAL GJUNKSHI

2. LUAN HAKA

3.ILIR HYSA

4.JETON KALOSHI

5.MIRELA MAZARI

6.NEHAT COLLAKU

7. ALBERT KOJKU

KANDIDATËT E BULQIZES

1.BARDHYL RAMA

2.DURIM BALLA

3. EDMOND ISAKU

4.FLLANXA LOSHA

5.MUIS LLANI

6.PETRIT DODA

KANDIDATËT E MATIT

1.KRESHNIK COLLAKU

2.DHURATA CUPI

3.BASIR CUPA

4.NEZIR RIZVANI

5.DENIS VATA

6.LINDITA DODA

7.DEA KAZIU

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012093067169189
array(1) { ["section"]=> string(99) "perfundon-votimi-i-pd-ne-diber-votojne-mbi-50-e-anetaresise-s-kualifikohen-2-kandidate-emrat-221778" }